غذای گربه شیرده

2.9
(14)

بچه گربه ‌ها برای این که رشد خوبی داشته باشند مادر آنها باید از تغذیه خوبی برخوردار باشد به همین دلیل، غذایی مناسب گربه مادر است که حاوی املاح و ویتأمین‌های مفید باشد، تا بتواند در دوران شیر دهی تمام این ویتامین‌ها را به بچه گربه‌ها منتقل کند. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی درباره‌ی غذای مناسب گربه شیرده می‌پردازیم.

غذای مناسب برای گربه شیرده

گربه‌ها نیز مانند سایر حیوانات در دوران شیردهی و بارداری باید به خوبی تغذیه شوند. در صورتیکه گربه‌ی مادر در دوران بارداری مواد مغذی دریافت نکند، بچه گربه نیز با بیماری‌هایی مواجه می‌شود. بنابراین، توجه به رژیم غذایی گربه مادر در دوران شیردهی برای حفاظت از سلامت خودش و بچه گربه لازم و ضروری است. شما می‌توانید غذای مناسب برای گربه شیرده را خودتان در خانه تهیه کنید. همچنین، در صورتیکه فرصت لازم برای تهیه غذای گربه در خانه را ندارید، می‌توانید غذای مناسب گربه شیرده را از فروشگاه‌های عرضه‌کننده غذای حیوانات تهیه کنید.

غذای گربه شیرده

نوع ماده غذایی، میزان مواد غذایی مصرفی و وعده مصرف غذا براساس عواملی مانند سن و جثه گربه تعیین می‌شود. گربه‌های مادر که جثه‌ی ضعیف‌تری دارند در دوران شیردهی باید بیشتر و بهتر از سایر گربه‌ها تغذیه شوند. همچنین، گربه‌ی مادر در دوران شیردهی انرژی زیادی را نیز از دست می‌دهد و برای تأمین انرژی از دست رفته به دریافت مواد غذایی مغذی نیاز دارد. بنابراین، غذای گربه شیرده باید غنی از مواد مغذی مورد نیازبدن گربه باشد.

تغذیه گربه مادر

در صورتیکه گربه مادر در دوران بارداری به خوبی تغذیه نشده باشد، حاملگی پرخطری را تجربه می‌کند. این حاملگی پرخطر نیز ممکن است باعث کاهش شیرمادر در دوران پس از زایمان شود. بنابراین، غذای گربه شیرده باید حاوی مواد غذایی باشد که به افزایش شیر گربه مادر کمک می‌کند. مشکل کمبود شیر گربه مادر می‌تواند ناشی از عدم تغذیه مناسب در بارداری باشد و همچنین عدم دریافت مواد غذایی مفید قبل و پس از دوران شیردهی باعث کمبود شیر گربه‌ی مادر می‌شود.

چه غذایی برای گربه شیرده مناسب است؟

غذا‌هایی برای گربه شیرده مناسب هستند که حاوی میزان متعادلی از چربی، پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتأمین ‌باشند. شما می‌توانید برای راحتی کارتان، غذا‌های آماده را از پت شاپ‌ها خریداری کنید. غذا‌های آماده‌ی موجود در پت شاپ‌ها که برای گربه مادر شیرده مناسب است، حاوی انواع مواد مغذی می‌باشد. بنابراین، اگر به سلامت گربه‌ی شیرده‌تان اهمیت می‌دهید، باید در انتخاب رژیم غذایی مناسب برای گربه‌تان نیز دقت کنید. مواد غذایی مورد نیاز گربه شیرده شامل موارد زیر است:

  • کلسیم یکی از موارد ضروری برای افزایش شیرمادر و استحکام استخوان‌ها در گربه‌ی مادر می‌باشد. بنابراین، سعی کنید که مواد غذایی حاوی کلسیم را در رژیم روزانه‌ی گربه‌ی شیرده بگنجانید. شیر حاوی کلسیم است و برای گربه‌های شیرده ماده‌ی غذایی مفیدی می‌باشد.
  • آب گوشت و مرغ نیز می‌تواند منبع غذایی مفیدی برای گربه شیرده باشد. مصرف این مواد غذایی مفید به افزایش شیر گربه‌ی مادر کمک می‌کند.
  • غذای گربه شیرده باید حاوی ویتأمین‌های مختلف باشد. مصرف غذا‌های غنی از ویتأمین باعث افزایش شیر گربه مادر و بهبود سلامتی گربه مادر می‌شود.
  • غذا‌های حاوی قدرت هضم بالا به گربه شیرده بدهید.
  • چربی‌ها باعث افزایش میزان انرژی گربه مادر و افزایش شیر گربه مادر می‌شوند. بنابراین، انواع غذا‌های حاوی چربی مفید را در برنامه‌ی غذایی گربه خانگی‌تان بگنجانید.
  • پروتئین‌ها به بازیابی قدرت از دست رفته‌ی گربه‌های مادر کمک زیادی می‌کنند. غذای گربه شیرده باید حاوی پروتئین‌هایی مانند گوشت، مرغ، ماهی باشد.

رژیم غذایی مناسب گربه مادر

رژیم غذایی مناسب گربه‌ی مادر است که تأمین‌کننده‌ی انرژی گربه مادر و بچه گربه‌هایش باشد. اگر گربه‌ی مادر دارای بچه گربه‌های بیشتری باشد، به دریافت مواد مغذی و ویتأمین‌ها ومکمل‌های غذایی بیشتری نیاز دارد. گربه شیرده برای اینکه بتواند شیر مورد نیاز را به تمام بچه گربه‌ها برساند باید به خوبی تغذیه شود. اگر گربه‌ی مادر رژیم غذایی مناسبی را در دوران شیردهی نداشته باشد دچار مشکلاتی مانند کمبود انرژی و کاهش شیردهی می‌شود. به همین دلیل، رژیم غذایی مناسب برای گربه شیرده باید شامل کالری زیاد، کلسیم زیاد، چربی و پروتئین باشد. اگر هر کدام از مواد مفید برای بدن گربه مادر در رژیم غذایی گربه موجود نباشد باعث بروز مشکلاتی در روند شیردهی گربه می‌شود. مهم‌ترین زمان شیردهی گربه‌ی مادر، هفته‌ی سه یا چهار شیردهی می‌باشد. گربه‌ی شیردهی در این بازه‌ی زمانی به صورت طولانی و مداوم شیر تولید کرده و به همین دلیل با ضعف بدنی مواجه می‌شود. در صورتیکه مواد غذایی کافی برای بدن گربه شیرده در این بازه زمانی فراهم نشود، امکان بروز مشکلات سلامتی در گربه وجود دارد. بنابراین، در انتخاب رژیم غذایی مناسب گربه شیرده دقت لازم را داشته باشید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 2.9 / 5. تعداد رأی: 14

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟