آشنایی با نژاد سگ های خانگی

0
(0)

حیوان خانگی یا پِت حتما برای شما هم نامی آشنا است. در زبان انگلیسی به آن pet گفته می­شود و منظور از این اصطلاح، همه حیواناتی هستند که به عنوان همدم در منزل نگهداری و مراقبت می‌شوند، خوب است در این مورد بدانید که حیوانات خانگی در قالب دو گروه متداول و غیر متداول تعریف شده­ اند. گروه متداول سگ، گربه، پرندگان زینتی و ماهیان آکواریومی هستند و گروه غیر متداول هم شامل لاک پشت، خرگوش، همستر، موش، میمون، جوجه تیغی می شوند. در مورد این که بهترین سگ خانگی کدام است، باید گفت که سلیقه شخص در این مورد بسیار اثرگذار است و ملاک مشخصی در این مورد وجود ندارد.

ما در این مطلب به معرفی انواع سگ پرداخته ایم. البته منظور از انواع سگ در این مقاله، سگهای خانگی هستند تا در صورت تمایل بتوانید انتخاب مناسبی در این مورد داشته باشید و یک همدم با وفا را برای خود برگزینید.

  • سگ نژاد باسنجی Basenji

چنانچه آپارتمان نشین هستید و در واحد های نزدیک به هم زندگی می کنید، این نوع سگ از جمله بهترین نژاد سگ خانگی به شمار می رود. این نژاد سگ بسیار آرام است و حتی پارس هم نمی کند و برای همین به سگ، بی سر و صدا هم معروف است.

  • سگ نژاد بیچون فرایز یا بیشون فریزه Bichon Frise

کسانی که سابقه مراقبت از این نوع سگ را داشته اند، می گویند که در بزرگترین این نژاد، از 40 سانتیمتر بلند تر نمی شوند. این نوع سگ در بین انواع نژاد سگ خانگی دارای انرژی زیادی است و همیشه دوست دارند بازی کنند. البته این را هم باید گفت که سگ بیچون فرایز نیاز به ورزش روزانه هم دارد. بیچون ها که شاید بتوان آنها را نژاد سگ های کوچک در نظر گرفت، کمتر از نژادهای مشابه شان ریزش مو دارند و در نتیجه به عنوان ایده آل ترین نژاد به عنوان همدم تنهایی انتخاب می شوند.

  • سگ نژاد بوستون تریر Boston Terrier

در ادامه معرفی انواع نژاد سگ های خانگی باید بدانید که از جمله ایده آل ترین نژاد مناسب برای نگهداری در آپارتمان، نژاد بوستون تریر است که به دلیل اندازه شان مورد توجه هستند. این نوع سگ خانگی کوچک معمولا از نیم متر بلندتر نمی شود. اما این نکته را هم به خاطر داشته باشید که این سگ ها می توانند غول پیکر هم شوند، پس روزانه برای عوض کردن حال و هوا به پیاده روی های سریع و کوتاه نیازمند هستند و اگر بتوانید آنها را به نحو مناسب آموزش دهید، دوستان آمریکایی مهربان و محبوبی خواهید داشت چرا که نوع نژاداش آمریکایی است.

  • سگ نژاد گریفون بروکسلیGriffon Bruxellois

در بین سگهای خانگی سگ بروکسل گریفون یک نژاد پر جنب و جوش و قوی است که در عین حال جثه کوچکی هم دارد. این نوع سگ بسیار با محبت است و به سرعت با صاحبش ارتباط برقرار می کند. اما یک هشدار هم بدهیم چون این نوع سگ عاشق کشف سرگرمی های جدید است پس مراقب باشید که ناغافل وسایل شما را بهم نریزد!

  • سگ نژاد بولداگ Bulldog

سگ بولداگ را شاید بتوان در زمره انواع نژاد سگ پا کوتاه خانگی حساب کرد. این نوع سگ خانگی به دلیل تنبلی دارای شهرت است و همین خصیصه هم باعث شده است تا به سگ مناسبی برای نگهداری در آپارتمان ها تبدیل شود. یک پیاده روی کوتاه در طول روز مورد علاقه این نوع سگ است. این نژاد سگ از نظر سایز بسیار ملایم است و بندرت قدش از 40 سانتیمتر فراتر می رود.

  • سگ نژاد کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel

در بین انواع نژاد سگ های خانگی این نژاد دوست دارد که صاحبش او را بغل کند. در حقیقت این نوع سگ بسیار به صاحبش وابسته است و به نوازش نیاز دارد و به همین علت هم خانه های کوچک برای نگهداری از آنها بهترین گزینه به شمار می روند. کینگ چارلز اسپانیل به هر چیزی به راحتی عادت نمی کند و در نتیجه بزرگترین نگرانی در مورد آنها و مراقبت‌شان، به تعمیرات خانه و یا اسباب کشی مربوط می شود چرا که آموزش آنها سخت می شود. این نکته را هم باید گفت که اگر زمان زیادی را در خارج از منزل با آنها باشید باعث می شود که به یک سگ قابل اعتماد تبدیل  شوند.

  • سگ نژاد چی هوا هوا یا چی واوا Chihuahua

اگر به دنبال بهترین سگ آپارتمانی هستید شاید سگ چی هوا هوا گزینه مناسبی برای شما باشد، پس پیشنهاد می کنیم روی داشتن آن فکر کنید. این سگ در بین نژاد سگ های خانگی به دلیل کوچک بودنش دارای شهرت است و برای این هم در ابتدا گفتیم که یک سگ آپارتمانی عالی به شمار می رود. این سگِ کوچک قابلیت حمل با ماشین و حتی مسافرت های هوایی را دارد و به ورزش کردن در حداقل ترین زمان ممکن نیاز دارد. چی هوا هوا در زمره سگ ها وابسته به شمار می رود و نیاز به عشق صاحب خود دارد. گفتنی است که باید در هر موقعیت اجتماعی روی این نژاد سگ نظارت کامل داشته باشید چرا که نسبت به غریبه ها بی اعتماد است.

  • سگ نژاد چاینیز کرستد Chinese Crested

سگ کرستد چینی، نژادی خاص در بین نژاد سگ های خانگی به شمار می رود چرا که بسیار خوابالو است. این سگها، سگ هایی هستند که انرژی کمی دارند و به همین علت هم احتمال دارد که ساعت ها در رخت خواب بمانند! این نژاد هم از جمله نژاد سگ های کوچک به شمار می روند و همین هم باعث شده است تا با زندگی آپارتمانی سازگار باشند و به سگی کم خرج تبدیل شوند.

در این مقاله 8 نوع از انواع سگ از نژاد سگ های خانگی را برای شما معرفی کردیم که قابلیت نگهداری در آپارتمان و فضای منزل را دارند. امیدواریم بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و از داشتن یک سگ خانگی دوست داشتنی در کنار خود لذت ببرید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟