همه آنچه درباره سگ ها باید بدانید

معرفی کامل نژاد سگ چاو چاو

آیا می‌خواهید بدانید که گران‌قیمت‌ترین سگ خانگی، کدام سگ است؟ جواب شما: سگ نژاد چاو چاو یا سگ چائو چائو. این سگ هم زیبا است و هم جزء سگ‌های گران‌قیمت به حساب می‌آید. سگ چاو چاو به سگ شیر شکل هم شهرت دارد.

گفتنی است که سگ‌های گران‌قیمت از جمله سگ چاو چاو نیازمند به مراقبت‌های بیشتر و هزینه‌بر هستند. در این مقاله در مورد سگ چائو چائو صحبت می‌کنیم. در واقع می‌خواهیم در مورد نژاد سگ چاو چاو و جزییات آن بیشتر بدانیم.

خصوصیات نژاد سگ چائو چائو

گفته می‌شود که سگ چاو چاو، سگ خانگی از نژاد بسیار اصیل فوداگ است. فوداگ‌ها همان شیر‌های نگهبان چین یا نگهبان امپراتور بوده‌اند که مجسمه‌های سنگی و سنتی جلوی کاخ‌ها و معابد امپراتوری چین را محافظ می‌کرده‌اند.

ادعا بر این است که سگ چائو چائو نژادی تک و خیلی قدیمی است که در زمره نخستین گروه‌های جداشده از گرگ‌ها هست. دانشمندان، DNA نژاد سگ چاو چاو را مورد بررسی قرار داده و دریافته‌اند که منشأ سگ چاو چاو به مغولستان و سیبری برمی‌گردد که به عنوان سگ نگهبان در امپراتوری چین مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

اصالت سگ نژاد چاو چاو + خصوصیات

به این ترتیب می‌توان گفت که سگ چاو چاو دارای اصالت چینی است. این سگ خانگی بین 9 تا 15 سال عمر می‌کند. دارای قد بین 46 تا 56 سانتیمتر است. سگ چائو چائو می‌تواند بین 20 تا 32 کیلوگرم وزن بگیرد.

طرفداران سگ‌های خانگی در رنگ‌های مشکی، آبی، حنایی، کرم و قرمز می‌توانند، روی داشتن سگ چاو چاو فکر کنند. چون دارای تنوع در رنگ‌های ذکر شده است. البته این نکته را باید گفت که این تنوع رنگ سگ چائو چائو در همه کشور‌ها پیدا نمی‌شود.

چنانچه سگ خانگی آرام و ساکت می‌خواهید، باید بدانید که نژاد سگ چاو چاو بهترین گزینه انتخابی به شمار می‌رود. یک سگ خانگی اصیل، زیبا و البته گران‌قیمت! سگ چائو چائو سگی وفادار و به شدت مستقل است و همین خصیصه هم باعث شده تا حس نگهبانی در او تقویت شود.

سگ چائو چائو چه شکلی است؟

این سگ خانگی بی‌نظیر، خیلی تنومند و قوی است. دارای جمجمه‌ای کوچک، پهن و مثلثی شکل است. گوش‌هایی گرد و ایستاده دارد. دماغ مشکی او بر زیبایی او بسیار افزوده است.

از نظر پوشش، این سگ خانگی دارای مو‌های بسیار متراکم است. به لحاظ پوششی در دو رده نرم و خشن قابل تقسیم‌بندی است. یال این نوع سگ دارای خزی خشن است که باعث شده تا ظاهری پرخاشگر داشته باشد. مو‌ها و پوشش این سگ باید در طول هفته 2 تا 3 بار شانه کشیده شود که در نتیجه شرایط ایده‌آل او حفظ شود.

این نژاد دارای چشم‌های بادامی بوده و دارای زبان به رنگ بنفش/ آبی/ مشکی است. رنگ آبی در لب‌های این سگ خانگی و حفره دهانی‌اش است در حالی که دیگر سگ‌های خانگی دارای حفره دهانی مشکی یا بی‌رنگ هستند. پا‌های سگ چاو چاو صاف و ایستاده است و همین باعث ابهت او در راه رفتن می‌شود.

شاید طرفداران این سگ عاشق دُم او هستند؛ دُم فرفری که به طرف پشت او متمایل است زیبایی خاصی دارد.

آشنایی با خلق و خوی سگ چاو چاو

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم، این سگ خانگی حالت سگ نگهبان دارد. چرا که غریبه‌ها را خیلی زود تشخیص می‌دهد. در نگهبانی از صاحب خود بسیار درنده است. پیشنهاد می‌شود که سگ چائو چائو را از زمان تولگی با سایر حیوانات و انسان‌ها آشنایی دهید و به اصطلاح او را اجتماعی بار بیاورید که در آینده مشکلی برای اطرافیان خود پیش نیاورد.

در ضمن باید بدانید که نژاد سگ چاو چاو بسیار وفادار است اما با برخی از اعضای خانواده انس بیشتری می‌گیرد.

اشاره هم کردیم که یک سگ غیروابسته است اما این خصیصه باعث نمی‌شود که صاحب آن او را ر‌ها کند و عشق ورزیدن به او را فراموش کند. آن‌ها مانند سایر انواع سگ خانگی نیازمند مراقبت و توجه زیادی هستند.

این سگ خانگی خیلی اهل شیطنت و بازیگوشی نیست. بنابراین برای نگهبانی دادن روحیه مناسبی دارد. در کل یک سگ تنبل محسوب می‌شود و صرفاً از پیاده‌روی روزانه آن هم به مدت 45 دقیقه لذت می‌برند. پس برخی اوقات که چائو چائو بی‌حوصله می‌شود، با او بازی کنید و او را به گردش و پیاده‌روی ببرید.

سالم‌ترین نژاد سگ را بشناسید

سگ چاو چاو اصولاً دارای نژاد سلامتی است. بنابراین در این مورد جای نگرانی نیست. اما ترجیحا، توله نژاد این سگ  را از پرورش‌دهنده مطمئنی خریداری کنید تا از وضعیت سلامت پدر و مادر و مسائل ژنتیکی او مطلع شوید.

 غذای مورد علاقه سگ چائو چائو

این سگ خانگی با مقدار کمی گوشت تغذیه می‌شود و با خوردن لبنیات، سبزیجات، لوبیا و نخود هم هیچ مشکلی ندارد. در تغذیه نژاد سگ چاو چاو با گوشت بویژه با گوشت گاو زیاده‌روی نکنید. زیرا این کار باعث بروز مشکلات در پوست و پوشش او می‌شود.

قیمت سگ چاو چاو چند است؟

اگر نژاد سگ چاو چاو را به عنوان سگ خانگی خود انتخاب کرده‌اید، باید قیمت گزافی هم بپردازید. چیزی بین 20 تا 30 میلیون تومان برای داشتن سگ چائو چائو باید هزینه کنید. یعنی به طور متوسط قیمت هر توله سگ چاو چاو حدود 25 میلیون تومان است.

مراقبت از سگ چاو چاو کار آسانی است؟

چائو چائو هم مستقل است و هم نیاز به توجه دارد، هم باهوش و هم سرسخت است، در تربیت آن با چالش مواجه خواهید بود. این سگ خانگی بسیار تمیز است و بنابراین در خانه به راحتی قابل نگهداری است. به این دلایل است که گفته می‌شود سگ چائو چائو دارای طبیعتی گربه ‌مانند است.

جمع‌بندی: داشتن یک سگ خانگی گران قیمت و زیبا برای هر کسی که طرفدار حیوانات خانگی است، بسیار مطلوب است. و دارای این دو فاکتور است چرا که هم باکلاس و هم زیبا است. پس در صورت توانایی خرید آن، در انتخاب آن به عنوان سگ خانگی تردید نکنید. این سگ دارای خصوصیات منحصربفردی است، مثل این که وابسته نیست و می‌تواند نقش یک سگ نگهبان فوق‌العاده قوی را برای شما داشته باشد.

 

مطالب مرتبط:

آشنایی با نژاد سگ های خانگی

معرفی نژاد سگ‌های کوچک و عروسکی

معرفی کامل سگ شی هوا هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *