غذای گربه باردار

آنچه میخوانید

0
(0)

اگر شما نیز گربه خانگی نگهداری می‌کنید، احتمالاً باید دورانی را با حاملگی گربه‌تان سپری کنید. اما شاید شما هم مانند بسیاری از افراد درباره‌ی غذای گربه باردار ندانید. بنابراین، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی درباره‌ی غذای مناسب برای گربه باردار بدست‌آورید، تا بتوانید بیشترین مراقبت را از او در دوران بارداری و زایمان کنید.

غذای گربه حامله

گربه‌ها نیز مانند هر موجود دیگری در دوران بارداری نیاز به مراقبت و تغذیه مناسب دارند. مراقبت از گربه‌ی حامله می‌تواند به زایمان راحت‌تر گربه کمک زیادی کند. اگر شما نیز حیوان خانگی مانند گربه را نگهداری می‌کنید باید به رژیم غذایی گربه باردار نیز توجه کنید. گربه باردار باید برای حفظ سلامتش برخی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کند. همچنین، گربه‌ی حامله باید برخی از مواد غذایی را نیز مصرف نکند. با جلو رفتن روند بارداری گربه، نیاز‌های تغذیه‌ای گربه نیز دچار تغییراتی می‌شود. بنابراین، گربه حامله به دریافت مواد غذایی بیشتر و مغذی‌تر احتیاج دارد.

غذای گربه در دوران بارداری شامل چه موادی باشد؟

غذای گربه در دوران بارداری باید حاوی مقادیر مناسبی از مواد مغذی، ویتأمین، پروتئین، مواد معدنی باشد. در صورتیکه می‌خواهید بچه گربه‌هایی سالم داشته باشید، گربه باردارتان نیز باید به خوبی در دوران حاملگی تغذیه شود. به خصوص در سه ماه آخر بارداری باید میزان مواد مغذی و کالری بدن گربه به اندازه‌ی کافی تأمین شود. پس برای دوران حاملگی گربه باردار باید رژیم غذایی مناسبی را در نظر بگیرید.

میزان مواد غذایی مورد نیاز گربه حامله

گربه‌های حامله در دوران بارداری ممکن است که دچار اضافه وزن یا کاهش وزن شوند. بنابراین، گربه حامله‌تان را بهتر است که هر هفته وزن کنید. با وزن کردن گربه حامله می‌توانید رژیم غذایی مناسب را برای گربه مشخص کنید. اگر گربه حامله اضافه وزن داشته باشد باید از تغذیه گربه با غذا‌های حاوی کالری زیاد اِجتناب کنید. همچنین، در صورتیکه گربه‌ی حامله دارای مشکل کاهش وزن است باید غذا‌هایی مصرف کند که حاوی کالری و پروتئین زیادی باشد. تغذیه‌ی بیش از اندازه‌ی گربه حامله با مواد غذایی پرکالری باعث افزایش وزن و در نتیجه زایمان سخت گربه می‌شود. بالعکس، تغذیه‌ی ناکافی گربه‌ی مادر در دوران حاملگی باعث می‌شود که با خطر رشد غیرطبیعی و سقط مواجه شود. به همین دلیل، در نظر گرفتن رژیم غذایی متعادل در حفظ سلامت گربه اهمیت زیادی دارد. با گذشت مدت زمان 6 هفته از بارداری گربه، باید میزان غذا‌هایی گربه حامله را کاهش دهید. شما باید در بازه‌های زمانی مختلف و در چند وعده به گربه‌ی حامله‌تان غذا دهید. با این کار می‌توانید انرژی مورد نیاز بدن گربه را بدون ایجاد مشکل در سلامتیش تأمین کنید.

غذای مناسب برای گربه باردار چیست؟

مواد غذایی خشک نسبت به غذا‌های دیگر دارای کالری بیشتری می‌باشند. بنابراین، رژیم غذایی حاوی غذای خشک برای گربه، انرژی مورد نیاز بدن گربه حامله‌تان را فراهم می‌کند. شما می‌توانید مواد غذایی خشک حاوی کالری را در چند وعده به گربه‌تان بدهید تا موارد مورد نیاز بدنش به خوبی تأمین شود. غذای گربه کنسرو شده نیز به تأمین مواد مورد نیاز بدن گربه حامله کمک می‌کند.

گربه‌های حامله غذا‌هایی نیاز دارند که کالری و پروتئین زیادی دارد. اگر گربه حامله‌تان معده حساسی دارد، بهتر است که در دوران حاملگی با غذای بچه گربه تغذیه شود. در صورتیکه به سلامت گربه حامله اهمیت خیلی زیادی می‌دهید، بهتر است که در رابطه با غذای مناسب گربه‌تان با دامپزشک نیز صحبت کنید. در صورت تعیین رژیم غذایی مناسب برای گربه باردار می‌توانید شرایط بهتری برای بارداری بهتر و راحت‌تر گربه‌تان فراهم کنید.

غذای مناسب برای گربه باردار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

غذای گربه حامله باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد. ویژگی‌های غذای مناسب برای گربه باردار عبارتند از:

  • حاوی کالری بیشتر؛
  • حاوی چربی به میزان مناسب؛
  • حاوی پروتئین زیاد؛
  • حاوی مواد معدنی، ویتأمین، فسفر، کلسیم.

معرفی غذای مناسب برای گربه حامله

وودووپت غذای گربه حامله می‌باشد که حاوی ویتأمین‌هایی مانند ویتأمین E می‌باشد. شما می‌توانید برای تأمین ویتأمین مورد نیاز بدن گربه حامله، وودووپت را برای گربه‌تان خریداری کنید. وودووپت حاوی آنتی اکسیدان نیز می‌باشد که از سیستم ایمنی گربه‌ی باردار محافظت می‌کند.

سخن آخر در رابطه با غذای گربه باردار

بارداری حیوان خانگی از مهمترین مسائلی است که باید هنگام نگهداری از حیوان خانگی حامله در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یکی از کار‌هایی که باید در دوران بارداری باید انجام دهید، مراقبت از سلامت گربه حامله است. به منظور حفظ سلامت گربه حامله باید رژیم غذایی را برای گربه در نظر بگیرید که حاوی مواد غذایی مفید به اندازه‌ی کافی است. اگر گربه در دوران بارداری به خوبی تغذیه شود، بچه گربه‌هایی قوی و سالم بدنیا می‌آورد. تغذیه‌ی خوب گربه‌ی مادر در دوران بارداری، شرایط بارداری سالم و ایمن را مهیا می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید گربه حامله‌تان با مشکلاتی مانند سوء تغذیه و کاهش وزن نداشته باشد، در انتخاب رژیم غذایی مناسب گربه حامله دقت لازم را داشته باشید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟