غذای انواع لاک پشت های خانگی

3.9
(30)

لاک‌‌پشت‌ها تنوع زیادی دارند و غذاهای متنوعی را هم می‌خورند. برخی از این لاک‌پشت‌ها گیاه‌خوار هستند و برخی دیگر گوشت خوراند. نگهداری از لاک‌پشت‌ها نیاز به اطلاعات دقیق دارد تا بتوانید به درستی از این موجودات دوست‌داشتنی مراقبت کنید. لاک‌پشت‌ها خزندگان تخم‌گذاری هستند که پوشش سختی دارند که از جنس غضروف و استخوان است. برای محافظت از خود این خزندگان بانمک در لاک خود پنهان می‌شوند.

لاک‌پشت‌ها را می‌توان به سادگی در باغچه خانه یا بالکن نگهداری کرد اما نیاز به توجه و مراقبت دارند. این خزنده آرام و بی‌آزار است و به غذای خاصی نیاز دارد. رعایت رژیم غذایی مناسب موجب طول عمر و سلامتی بیشتر این موجودات می‌شود. غذاهای طبیعی این خزندگان باید حاوی پروتئین‌، پلت‌های غذایی و گیاهی باشد. البته نوع پلت‌ها بسته به گونه و جثه این موجودات متفاوت است. لاک‌پشت‌ها هم در خشکی زندگی می‌کنند و هم به آب نیاز دارند در نتیجه غذایشان متناسب با زیست آن‌هاست. در ادامه به بررسی غذا انواع لاک پشت های خانگی می‌پردازیم.

لاک پشت خانگی

غذای لاک پشت چیست؟

لاک‌پشت‌های گیاه‌خوار معمولا انواع گیاهان سبز را می‌خورند و از میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌توان برای آن‌ها استفاده کرد. این موجودات بامزه به برگ‌های درختان و گلبرگ‌‌ها علاقه زیادی دارند و می‌توانند از خوردن گیاهان متنوع لذت ببرند. این دوستان خزنده و آرام غذاهای مغذی نیاز دارند و باید از غذاهای طبیعی و پلت‌های مخصوص خزندگان بخورند. لاک‌پشت‌ها خزندگان تخم‌گذاری هستند که باید از موادغذایی مقوی و طبیعی تغذیه شوند.

این خزندگان گیاه‌خوار نیمه آبزی هستند و غذاهای مخصوصی دارند که در فروشگاه‌های حیوانات به فروش می‌رسند. این موجودات عمر طولانی دارند و نیازمند رسیدگی دائمی هستند. این خزندگان دریایی به میوه‌های نرم و شیرین علاقه دارند که شامل توت فرنگی، سیب، هندوانه، موز، شاه توت، مرکبات، انگور، گلابی، خربزه و… می‌شود. این ترکیب غذاهای خوشمزه به تغذیه سالم آن‌ها کمک خیلی خوبی می‌کند و در زیست آن‌ها تاثیر دارد.

غذای لاک پشت خاکی یا غذای لاک پشت خشکی

لاک‌پشت‌های رنگارنگی که در خشکی زندگی می‌کنند اغلب به غذاهای گیاهی علاقه دارند. این جانوران سبزی‌های خوراکی را می‌خورند و به عنوان لاک‌پشت خشکی شناخته می‌شوند. غذای لاک پشت خاکی شامل سبزیجات و صیفی‌جات مانند کاهو، کلم، برگ‌های پهن درختان می‌شود. لاک‌پشت‌های خاکی دو گونه مهمیزدار و آسیایی هستند که در ایران به فروش می‌رسند. نگهداری از این موجودات جذاب ساده است و اغلب جثه بزرگی دارند.

البته این نوع از لاک‌پشت‌ها گاهی حشرات را هم می‌خورند ولی عمده غذای لاک پشت خشکی را سبزیجات و میوه‌ها تشکیل می‌دهند. میوه‌هایی مانند توت فرنگی، هندوانه، طالبی و میوه‌های آبدار بسیار مورد علاقه این خزندگان است. از بین حشرات سوسک‌های جالوت از جلمه خوراکی‌های مورد توجه لاک‌پشت‌های خشکی محسوب می‌شود. این نوع از خزندگان اندازه بسیار کوچکی دارند اما بعد از مدتی بزرگ‌تر می‌شوند و جثه بزرگی پیدا می‌کنند.

لاک‌پشت‌های خاکی حدود ۱۰۰ سال عمر می‌کنند و در سایت‌های اینترنتی به فروش می‌رسند. برای نگهداری این نوع خزنده در هنگامی که بزرگتر شود به محیط بزرگی نیاز دارند و باید شرایط نگهداری از آن‌ها را داشته باشید. این موجودات دوست‌داشتنی در اوایل زمستان به خواب زمستانی فرو می‌روند که برای طول عمر و سلامتی آن‌ها الزامی‌ است. تقریبا ۸ روز قبل از اینکه به خواب زمستانی فرو بروند نباید چیزی بخورند و برای این استراحت طولانی آماده می‌شوند.

غذای لاک پشت کوچک چیست؟ و غذای بچه ی لاک پشت چیست؟

هرچند که لاک‌پشت‌ها جثه‌های متفاوتی دارند اما در دوران کودکی اغلب یک اندازه هستند. لاک‌پشت‌های تزیینی و زینتی هم سایزی حدود یک سکه ۱۰ تومانی قدیمی دارند که اندازه آن‌ها در دوران بزرگسالی هم چندان تغییری نمی‌کند. این نوع از لاک‌پشت‌ها را آکواریومی نیز می‌گویند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

تغذیه لاک پشت نوازد اهمیت زیادی دارد زیرا که نیاز به غذای مقوی دارند تا بتوانند سریع‌تر رشد کنند. تغذیه لاک‌ پشت کوچک، نوزاد ماهی و ماهی‌های کوچک است. همچنین پلت‌های مخصوص خزندگان هم وجود دارد که از غذاهای مقوی و مکمل‌ها تشکیل می‌شود و برای سلامتی نوزادان لاک‌پشت گزینه مناسبی هستند. این خزندگان جذاب و دوست‌داشتنی تقریبا تا زیر ۱ سالگی بچه لاک‌پشت محسوب می‌شوند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

متاسفانه بچه لاک‌پشت‌ها در بازارهای متنوعی مانند بازار شب عید به فروش می‌رسند که به صورت غیرقانونی است و افراد نحوه نگهداری این موجودات بانمک را نمی‌دانند. برای این نوع لاک‌پشت‌ها غذای مناسبی مانند گوشت اهمیت زیادی دارد و باید پروتئین مورد نیاز بدن آن‌ها تامین شود. می‌توانید از گوشت پخته شده برای آن‌ها استفاده کنید تا توانایی جویدن آن را داشته باشند.

غذای لاک پشت خانگی چیست؟

لاک‌پشت‌ها موجودات آرام و بی‌آزاری هستند که به سادگی می‌توان از آن‌ها در خانه نگهداری کرد. لاک‌پشت‌ها أنواع متعددی دارند و باید قبل از هر چیز با نژاد آن‌ آشنا شوید تا بتوانید در آینده هم از آن‌ها نگهداری کنید. انواع سبزیجات مانند کاهو، هویج، خیار، کاسنی، سیب‌زمینی شیرین، قارچ و اسفناج از جمله غذای لاک پشت خانگی به شمار می‌روند. همچنین استفاده از غذاهای گوشتی برای برای لاک‌پشت‌های گوشت‌خوار گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

غذاهای گوشتی مانند حلزون سیب، ماهی تازه، جیرجیرک، کرم‌های خاکی، میگو و برخی از حشرات پروتئین مورد نیاز این موجودات را تامین می‌کند. همچنین استفاده از غذاهای تجاری موجود در بازار هم گزینه مناسبی برای خزندگان به شمار می‌رود مانند پلت‌های مخصوص که در فروشگاه‌های آکواریومی به فروش می‌رسند. لاک‌پشت‌های خانگی نیاز دارند که پلت‌های مخصوص که حاوی چربی و پروتئین است، بخورند.

کنسروهای مخصوص برای خزندگان و انواع لاک‌پشت‌ها نیز وجود دارد. این کنسروها به صورت فرآوری شده و خشک شده از مواد غذایی مورد علاقه این موجودات تهیه شده است. پلت‌های مخصوص خزندگان در فروشگاه‌های ماهیان زینتی نیز به فروش می‌رسد. غذای لاک پشت در خانه به سادگی تهیه می‌شود و أنواع میوه‌‌ها و سبزیجات برای غذای اصلی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غذای لاک پشت های کوچک چیست؟ و نوع غذای لاک پشت مینیاتوری چیست؟

لاک‌پشت‌های مینیاتوی یا لاک‌پشت آکواریومی از جمله خزندگان زینتی به شمار می‌روند. این نوع از لاک‌پشت‌ها اندازه کوچکی دارند و در آکوریوم‌ها نگهداری می‌شوند. لاک‌پشت‌های مینیاتوری بسیار زیبا هستند و از جمله خزندگان مورد توجه علاقه‌مندان به آکواریم برشمرده می‌شوند. البته اندازه و جثه این موجودات متنوع است و براساس نژاد آن باهم تفاوت دارند بنابراین براساس اندازه آکواریوم می‌توان آن را انتخاب کرد. حتی غذای لاک پشت خیلی کوچک هم در بین این نوع خزندگان آکواریومی به فروش می‌رسند.

این خزندگان زینتی گیاه‌خوارند و نیاز به غذاهای مخصوص دارند. انواع پلت‌های مخصوص لاک‌پشت‌ها در فروشگاه‌های آکواریومی به فروش می‌رسند. همچنین بسته به نوع نژاد آن می‌توانند از حشرات یا ماهی‌های تازه و کوچک‌تر هم بخورند. کرم‌های یخ‌زده و حشرات خشک‌شده از جمله خوراکی‌های مورد علاقه این نوع موجودات نیمه آبزی است. سبزیجات و میوه‌ها نیز برای غذای لاک پشت مینیاتوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غذای لاک پشت کوچک چیست؟ و غذای بچه ی لاک پشت چیست؟

غذای لاک پشت جنگلی چیست؟

لاک‌پشت‌های جنگلی از جمله موجودات مورد توجه افراد علاقه‌مند به خزندگان هستند. لاک‌پشت جنگلی توسط شکارچیان در جنگل‌های انبوه شکار می‌شوند و در بازارهای متنوعی به فروش می‌رسند. این نوع از خزندگان نقش و نگار بیشتری برروی لاک و دست و پا دارند و بسیار شبیه به لاک‌پشت‌های خالدار هستند. اغلب این لاک‌پشت ها گوشت می‌خورند و علاقه‌مند به گوشت و أنواع حشرات هستند. این نوع از خزندگان در مناطق مرطوب و سرسبز زندگی می‌کنند و از ابتدا در امریکای شمالی می‌زیستند.

همچنین برخی از این لاک‌پشت‌ها به عنوان خزندگان همه چیز خوار به شمار می‌روند که غذاهای متنوعی را می‌خورند. غذای لاک پشت جنگلی گیاه‌خوار شامل انواع‌ گل‌ها، برگ‌ها، ریشه‌ها خزه، میوه‌ها می‌شود. این نوع لاک‌پشت‌ها در اغلب موارد همه چیزخوار هستند و فهرست بالا بلندی برای تغذیه آن ها وجود دارد. برگ‌های بزرگ و پهن گیاهان و میوه‌های تازه جنگلی از جمله غذاهای آن‌ها به شمار می‌رود. خزندگان جنگلی عمر طولانی دارند و می‌توانند تا ۵۰ سال زندگی کنند.

غذای لاک پشت آبی چیست؟

لاک‌پشت‌های آبزی اغلب به عنوان لاک‌پشت‌های آکواریومی شناخته می‌شوند. در بین انگشتان خود پرده دارند و در آب شنا می‌کنند. این خزندگان بامزه همه چیز‌خوار هستند و در واقع غذای لاک پشت آبی با سایر خانواده خود تفاوتی ندارد. این نوع از لاک‌پشت‌ها بین ۲۰ سال تا ۴۰ سال عمر مي‌کنند و علاقه‌مند به پلت‌های مخصوص گیاهی هستند. لاک‌پشت آبزی را می‌توان در آکواریوم‌های نسبتا بزرگ نگهداری کرد و اندازه آن به مرور بیشتر می‌شود. باید فیلترهای قدرتمند و تجهیزات مخصوص درون آکواریوم وجود داشته باشد تا زندگی راحت‌تری داشته باشند.لاک‌پشت‌های آبزی هم عمر طولانی دارند و بیشتر عمر خود را زیر آب زندگی می‌کنند. لاک‌پشت آبزی به کمک باله‌های خود شنا می‌کند و نیازی به پنجه ندارند. لاک‌پشت‌های آبزی جثه‌های بزرگی پیدا می‌کنند و اغلب به محیط بزرگی برای زندگی کردن نیاز دارند ولی در گونه‌هایی که به صورت تزیینی و آکواریومی هستند،‌ اندازه آن‌ها کوچک‌تر است. در نتیجه رسیدگی مداوم به آکواریوم اهمیت زیادی برای زیست این نوع خزندگان خانگی دارد.

 نوع غذای لاک پشت دوزیست چیست؟

لاک‌پشت دوزیست عادت به زندگی در خشکی و آب دارد و برای نگهداری از آن‌ها باید فضای متناسب با زیست این موجودات فراهم کنید. غذای لاک پشت دوزیست هم مانند سایر لاک‌پشتان است و تفاوت چندانی ندارد. البته شما می‌توانید برای سلامتی بیشتر این موجودات از تنوع غذایی استفاده کنید تا شرایط سلامتی و عمر طولانی حیوان خانگی خود را تامین کنید. موجودات دوست‌داشتنی که به مراقبت و رسیدگی و محیطی برای گردش نیاز دارند تا بتوانند انرژی کافی را به دست بیاورند.لاک‌پشت دوزیست علاقه زیادی به کاهوی قرمز، کرم‌ها، میگو و برگ قاصدک دارند. پلت‌ها و غذاهای مخصوص لاک‌پشت‌ها را بسته به نژاد و جنس آ‌ن‌ها وجود دارد. برای نگهداری این نوع لاک‌پشت‌ها باید محیط به عنوان خشکی و آب در آکواریوم یا حوض برایشان در نظر بگیرید تا بتوانند بعد از شنا برای استراحت برروی خشکی بیایند و نفسی تازه کنند.

تغذیه لاک پشت های خانگی

جمع‌بندی

غذای لاک پشت در خانه تنوع بالایی دارد و بسته به نژاد آن‌ها خوراکی‌های متنوعی را می‌توانید تهیه کنید. اگر لاک‌پشت شما یک خزنده گوشت‌خوار باشد، خوردن انواع کرم‌ها و حشرات گزینه مناسبی برای آن‌ها به شمار می‌رود. لاک‌پشت‌ها نیاز به مواد غذایی متنوعی دارند که از بیماری آن‌ها جلوگیری کند. طول عمر لاک‌پشت‌ها اغلب زیاد است و تقریبا تا ۸۰ سالگی عمر می‌کنند. این نوع خزندگان بسیار آرام و بی‌آزار هستند و به عنوان حیوان خانگی می‌توان از آن‌ها مراقبت کرد.

این موجودات بامزه و مهربان تنوع گونه‌ای بالایی دارند و براساس نژاد و گونه‌ آن، دارای رژیم غذایی متفاوتی هستند. غذای لاک‌پشت‌های گیاه‌خوار شامل انواع سبزیجات مانند کاهو، کلم، برگ قاصدک، هویج، کدو، قارچ و انواع میوه‌ها مانند طالبی، هندوانه، سیب، موز، توت فرنگی، انگور و… می‌شود. نگهداری از لاک‌پشت‌ها در آکواریوم، بالکن، حیاط، باغچه یا حوض از جمله روش‌های نگهداری این موجودات بامزه و جذاب است.

همچنین برای این خزندگان انواع غذاهای تجاری نیز وجود دارد. غذاهای تجاری شامل انواع پلت‌ها، کنسروها و حشرات خشک‌شده و آماده می‌شود. غذاهای تجاری به عنوان غذای لاک پشت در خانه مصرف می‌گردد که مکمل‌های خوبی نیز هستند. این غذاهای تجاری اغلب در فروشگاه‌های ماهی‌های زنیتی یا فروشگاه‌های حیوانات به فروش می‌رسند.

 

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 3.9 / 5. تعداد رأی: 30

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟