تشویقی خرگوش خانگی

0
(0)

خرگوش‌ها، حیوانات خانگی باهوشی هستند که می‌توان به آن‌ها آموزش‌های متنوعی داد. بنابراین تشویقی خرگوش خانگی در تربیت و آموزش آن‌ها نقش بسزایی دارد. البته داشتن یک رژیم غذایی مخصوص هم برای این موجودات دوست‌داشتنی بسیار پراهمیت است. غذای خرگو‌ش‌ها باید باکیفیت و استاندارد باشد تا سلامتیشان را به خطر نیندازد. موجودات باهوشی که عاشق سبزیجات و میوه‌ها هستند و غذای اصلی آن‌ها را علوفه و یونجه‌های مخصوص جوندگان تشکیل می‌دهد.

محیط تمیز و بزرگ برای تحرک آن‌ها بسیار ضرورت دارد و باید براساس تغذیه فیبر مورد نیاز بدن خرگوش‌ها تامین شود. جویییدن به آن‌ها کمک خوبی می‌کند تا دندان‌های سالمی داشته باشند و مانع از رشد بیش از حد دندان‌ها می‌شود. خرگوش‌ها به خوردنی‌های چمنی هم علاقه دارند و فیبر مورد نیاز بدنشان را تامین می‌کند.

غذای خرگوش خانگی

غذای خرگوش خانگی

غذای خرگوش خانگی

خرگوش‌ها موجوداتی گیاهخواری هستند که علاقه زیادی به سبزیجات و میوه‌ها دارند. البته غذای اصلی آن‌ها را علوفه‌های خشک و یونجه تشکیل می‌دهد که پروتئین بالایی دارد. علوفه ها فیبر مورد نیاز بدن آن ها تامین می‌کند و متناسب با دستگاه گوارش خرگوش‌هاست. خرگوش‌ها به تغذیه سالم نیاز دارند و خوراکی‌های طبیعی برای آن‌ها ضروری است. سبزیجات تازه که فاقد مواد شیمیایی باشد و سلامتیشان را به خطر نیندازد.

میوه‌های تازه و مقوی مانند انواع توت فرنگی، تمشک و میوه‌های بدون هسته برای آن‌ها مفید است. جوندگان به میوه‌های خشک علاقه زیادی دارند و همچنین آجیل خام و بدون نمک گزینه مناسبی برای این موجودات باهوش و گوش‌دراز محسوب می‌شوند. خرگوش‌ها تغذیه سالم نیاز دارند و محل نگهداری آن‌ها باید به صورت مداوم تمیز و مرتب شود. این دوستان پشمالو و رنگارنگ به خوردنی‌های شیرین علاقه زیادی دارند و می‌توان از میوه‌ها برای تشویقی بهره برد.

میوه تشویقی خرگوش

خرگوش‌ها تشویقی‌های متنوعی دارند که می‌توان از آن بهره برد. این جوندگان پرجنب و جوش می‌توانند از این خوراکی‌ها بخورند و با تحرک مانع از اضافه وزن خود شوند. جوندگان اغلب به جویدن علاقه زیادی دارند و از خوراکي‌های جویدنی و اسباب‌بازی‌های مخصوص جویدن لذت می‌برند. برای آموزش و میوه تشویقی خرگوش‌ها می‌توان به میوه‌های شیرین مانند موز، هویج، توت فرنگی و سیب استفاده کرد. حیوانات خانگی با انجام دادن دستور می‌توانند از این میوه‌ها به عنوان تشویقی بخورند.

همچنین وجود پلت خرگوش خانگی گزینه مناسبی برای تشویقی خرگوش خانگی محسوب می‌شود. پلت‌ها از میوه‌های خشک و ذرت فشرده تهیه می‌شوند که خرگوش‌ها به آن علاقه زیادی دارند. اسنک‌‌های مخصوص جوندگان در فروشگاه حیوانات وجود دارد که می‌توان آن را تهیه کرد. اسنک‌ها از ترکیب انواع میوه‌ها تهیه می‌شوند که به صورت ویتامینه، جویدنی، کرانچی، غلات،‌ میوه‌های خشک، تکه‌ای و استندی در فروشگاه‌های حیوانات خانگی به فروش می‌رسند. در ادامه به صورت تیتری به این خوردنی‌های مورد علاقه آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • موز
  • توت فرنگی
  • سیب
  • تخمه آفتابگردان بدون نمک
  • پسته بدون نمک
  • میوه‌های خشک
  • انواع اسنک‌ها و پلت‌ها

مکمل‌ها و پلت خرگوش خانگی

تشویقی‌ها مکمل‌های مفید برای بدن خرگوش‌ها محسوب می‌شوند که برای سلامتی آن‌ها بسیار مفید هستند. رژیم غذایی مفید و مکمل‌های برای خرگوش‌ها ضروری هستند. پلت‌ها و اسنک‌ها تقویتی‌های خوبی به شمار می‌روند که برای طول عمر خرگوش‌ها گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

پلت خرگوش خانگی برای دندان‌های آن‌ها بسیار مفید هستند و باید محصولاتی که برای جویدن آن ها مناسب باشد، انتخاب کنید. دندان‌های جوندگان به سرعت رشد می‌کند و مانع از غذا خوردنشان می‌شود. بنابراین در طول شب شروع به جویدن می‌کنند. اسنک‌های جویدنی در این خصوص به سلامت دندان‌های جوندگان کمک زیادی می‌کنند. ترکه‌های جویدنی در فروشگاه‌های حیوانات خانگی نیز وجود دارند.

مکمل‌ها و پلت خرگوش خانگی

مکمل‌ها و پلت خرگوش خانگی

تاپ فید آجیل محبوب جوندگان

از جمله تشویقی خرگوش خانگی می‌توان به تاپ فید اشاره کرد. تاپ فید از مخلوط آجیل تشکیل شده است که فیبر کافی دارند و برای هضم غذا و بهبود سایش دندان‌های خرگوش گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. این نوع آجیل‌ بدون افزودنی‌ها و نمک هستند و برای سلامت جوندگان فایده زیادی دارند.

تاپ فید آجیل حاوی اسید‌های آمینه، مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند A و C هستند. البته این اسنک به عنوان تشویقی برای خرگوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و مزه خوبی دارند و ترکیبات آن طبیعی است.

چه تشویقی برای سلامت خرگوش مضر است؟

خرگوش‌ها اغلب از میوه‌های شیرین لذت می‌برند و دانه‌های روغنی و آجیل‌ها از جمله تشویقی‌های مورد علاقه آن‌ها به شمار می‌روند. اما مقدار زیادی این خوراکی‌ها برای این دوستان باهوش ضرر دارد. میوه‌های آبدار، بیسکویت، چیپس، شکلات، ماکارونی و غلات به میزان زیاد برای سلامت خرگوش‌ها مناسب نیستند. قند و کربوهیدرات به مقدار بیشتر برای سلامت خرگوش‌های مضر است.

هویج هم یکی دیگر خوراکی‌های مفید برای تشویقی محسوب می‌شود اما مقدار زیادی هویج برای سلامت خرگوش‌ها ضرر دارد و باید به صورت هفتگی مصرف شوند. میوه‌‌های تازه را می‌توان قطعه قطعه کرد و با انجام هر دستور صحیح به این دوستان بازیگوش جایزه داد.

مضرات تشویقی خرگوش خانگی

تشویقی همانطوری که از اسمش پیداست فقط با انجام فرامین صحیح، برای حیوان خانگی استفاده می‌شود. مصرف بیش از حد قند، کربوهیدرات،‌ آجیل و پلت‌ها برای سلامت دستگاه گوارش و دندان‌ها مضرات زیادی دارد. در ادامه به برخی از این مضرات اشاره می‌کنیم.

  • اضافه وزن و چاقی: خرگوش‌ها به تحرک نیاز دارند و خوراکی‌های قندی و کربوهیدرات‌ها موجب چاقی و اضافه وزن آن‌ها می‌شود. چاقی برای سلامت این جوندگان پرجنب و جوش مضر است و باید به میزان کم از تشویقی‌ها بخورند.
  • دستگاه گوارش: حیوان خانگی شما نباید دچار اسهال شود و باید به صورت مداوم آب تازه و علوفه‌های خشک بخورد. خوردن بیش از حد پلت‌ها یا میوه‌های آبدار برای دستگاه گوارش جوندگان مضر است.
  • دندان‌ها: این جوندگان جذاب و دوست‌داشتنی به دندان‌های سالم نیاز دارند. قند موجب تخریب و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود و گزینه مناسبی به عنوان غذای اصلی آ‌ن‌ها نیست.

جمع‌بندی

خرگوش‌های جوندگان بازیگوشی هستند که نیاز به رژیم غذایی مناسب دارند. برای آموزش و تربیت خرگوش‌ها می‌توان از انواع تشویقی‌ها استفاده کرد و با انجام فرامین صحیح این جایزه‌های خوشمزه را دریافت میکنند. تشویقی‌های متنوع طبیعی مانند میوه‌های تازه و البته انواع پلت‌ها، اسنک‌ها و آجیل‌های مخصوص و بدون نمک وجود دارد که خرگوش‌ها به میزان کم می‌توانند بخورند. غذای اصلی جوندگان را علوفه‌ها و یونجه‌های مخصوص تشکیل می‌دهد که فیبر و پروتئین بالایی دارند.

مصرف مقدار زیادی از تشویقی موجب مشکلات زیادی در این جوندگان پشمالو و زیبا می‌شود که آن‌ها را بیمار می‌کند. در نتیجه مصرف کم از هر نوع تشویقی توصیه می‌شود تا برای سلامتی آن‌ها مضراتی به همراه نداشته باشد. خرگوش‌ها جوندگان جذابی هستند که به خوراکی‌های جویدنی علاقه‌ دارند و برای دریافت پاداش دستورات صاحبان خود را اجرا می‌کنند. از این طریق می‌توان به آن‌ها آموزش‌های لازم را داد و حیوان خانگی را تربیت کرد.

 

 

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟