چرا سگ غذا نمیخورد

چرا سگ غذا نمی خورد
0
(0)

آیا سگ شما غذا نمی‌خورد؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت دلایل مختلفی برای غذا نخوردن سگ وجود دارد. غذا نخوردن سگ گاهی به دلیل بد غذایی، بیماری، مشکلات روحی و یا نداشتن فعالیت است. بنابراین اگر نمی‌دانید که چرا سگ غذا نمیخورد، بهتر است ابتدا این عوامل را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشکلات شدیدتر به دامپزشک مراجعه نمایید.

در ادامه به بررسی دلایل بی اشتهایی سگ و راهکارهایی برای غذا دادن به سگ و افزایش اشتهای آن می‌پردازیم.

بی اشتهایی سگ

بی اشتهایی سگ

علت بی اشتهایی سگ

چرا سگ غذا نمیخورد؟ سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها ممکن است گاهی میل به غذا نداشته باشد. در ادامه به بررسی دلایلی که باعث بی اشتهایی سگ می‌شود، می‌پردازیم.

گرسنه نبودن

گاهی تنها دلیل بی اشتهایی سگ گرسنه نبودن آن است. شما می‌توانید با افزایش فعالیت‌های روزمره و یا کاهش وعده‌های غذایی او، این مشکل را رفع کنید. البته قبل از اینکه وعده‌های غذایی خود را کاهش دهید، با دامپزشک مشورت کنید.

استفاده از غذاهای تکراری و فاسد

اگرچه سگ‌ها، حیوانات تنوع طلبی در غذا نیستند. اما استفاده از غذاهای تکراری می‌تواند آن‌ها را دلزده کند. سگ‌ها از انسان‌ها زودتر متوجه فاسد بودن غذا می‌شوند، بنابراین اگر سگ شما غذایی را نمی‌خورد، نگاهی به تاریخ انقضای آن سگ بیاندازید.

ترس و اضطراب

گاهی سگ آنقدر اضطراب دارد که نمی‌تواند غذا بخورد. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید رفتارهای دیگر سگ را بررسی کنید. اگر سگ شما گوشه گیر شده است و یا مرتب پارس می‌کند، ممکن است از چیزی‌ترسیده باشد.

مشکلات دهان و دندان

اگر سگ شما دندان درد داشته باشد و یا لثه اش زخم شده باشد، نمی‌تواند غذای خود را بجود و در نتیجه بی اشتها می‌شود. اگر نمی‌دانید که چرا سگ غذا نمیخورد، بهتر است تمام دهان و دندان او را وارسی کنید.

انسداد روده

گاهی ممکن است سگ شما، اسباب بازی کوچک خود را ببلعد که باعث انسداد روده می‌شود. بنابراین، اگر متوجه شدید که سگ شما دوست دارد غذا بخورد، اما نمی‌تواند بهتر است هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید.

مسمومیت

مسمومیت گاهی باعث کاهش اشتها در سگ‌ها می‌شود. مسمومیت معمولا با علائم دیگری نیز همراه است که می‌توان به اسهال، استفراغ، بی حالی و بی اشتهایی اشاره کرد. بنابراین اگر نمی‌دانید که چرا سگ غذا نمی‌ خورد، ممکن است دلیل آن مسمومیت باشد.

دلیل عدم اشتهای سگ

دلیل عدم اشتهای سگ

5 راهکار برای غذا دادن به سگ بد غذا

در ادامه راهکارهایی برای غذا دادن به سگی بد غذا آورده شده است. بنابراین اگر نمی‌دانید که چرا سگ غذا نمی ‌خورد، می‌توانید از این راهکارها برای حل مشکل سگ خود استفاده کنید.

1. عادت‌های بد غذایی را کنار بگذارید.

اگر به سگ خود غذاهای متنوعی می‌دهید، ممکن است از خوردن غذای خشک امتناع کند تا ببیند آیا غذای بهتری به او پیشنهاد می‌کنید یا خیر. اگر تصمیم دارید که به او غذای خشک بدهید، به همان چیز پایبند باشید تا به مرور زمان سگ شما به آن عادت کند.

2. سعی کنید غذای خشک را برای سگ خود جذاب کنید.

بعضی از سگ‌ها، طعم و یا بافت غذای خشک را دوست ندارند. شما می‌توانید مقداری غذای مرطوب را با غذای خشک مخلوط کنید تا طعم بهتری بگیرد. همچنین می‌توانید از مکمل‌های غذایی که کیبل خشک را با پوره ای خوش طعم می‌پوشاند نیز استفاده کنید.

3. استفاده از غذای خشک سگ بد غذا

غذای خشک سگ بد غذا با طعمی‌بسیار دوست داشتنی و بافتی متفاوت، با ذائقه سگ شما هماهنگی بیشتری دارد. این غذاهای مخصوص معمولا مغزدار و بسیار خوشمزه هستند که مناسب سگ‌های بد غذا تولید شده اند. همچنین میزان بالای ویتامین و پروتئین موجود در این غذای خشک، تمام نیازهای تغذیه ای سگ را فراهم می‌کند و انرژی او را افزایش می‌دهد.

4. غذای خشک را کم کم به رژیم او اضافه کنید.

اگر می‌خواهید غذای خشک و یا یک برند جدید غذا را به رژیم سگ خود اضافه کنید، بهتر است این تغییر را کم کم ایجاد کنید. در روزهای اول تا سوم تنها یک سوم از غذای جدید را باید غذای روزانه او مخلوط کنید. در روز چهارم تا ششم می‌توانید نصف غذای جدید و نصف غذای قدیمی‌به او بدهید و کم کم این روند را تا 10 روز ادامه دهید تا سگ شما کاملا به غذای جدید عادت کند.

5. فعالیت سگ خود را افزایش دهید.

بر کسی پوشیده نیست که ورزش و افزایش فعالیت بدنی باعث افزایش اشتها می‌شود. شما نیز می‌توانید ورزش صبحگاهی را به برنامه سگ خود اضافه کنید تا صبحانه خود را کامل بخورد. اگر سگ شما هر روز پیاده روی می‌کند، می‌توانید مسافت را افزایش دهید تا او گرسنه‌تر شود.

درمان بی اشتهایی سگ

درمان بی اشتهایی سگ

بی اشتهایی سگ و درمان آن

سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها، گاهی تمایلی به غذا خوردن ندارند. این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که مربوط به بد غذایی و یا حتی مشکلات دهان و دندان باشند. اگر نمی‌دانید که چرا سگ غذا نمیخورد، بهتر است قبل از هر چیزی از سلامت سگ خود اطمینان حاصل کنید و سپس از روش‌هایی برای افزایش اشتهای سگ خود استفاده کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟