چه مقدار غذای خشک به سگم بدهم؟

غذای مناسب سگ

آنچه میخوانید

0
(0)

انتخاب یک رژیم غذایی کامل و متعادل برای سگ از میان تعداد زیاد غذاهای تجاری، بسیار سخت و گیج کننده است. برخی از این غذاها به صورت خشک و بعضی به صورت مرطوب و کنسرو شده عرضه می‌شوند. یک رژیم غذایی کامل‌، ترکیبی از غذای خشک و مرطوب است. اما مقدار غذای خشک و یا مرطوب سگ می‌تواند در سلامت دستگاه گوارش سگ شما موثر باشد. در این مقاله به بررسی مقدار غذای خشک سگ در رژیم روزانه می‌پردازیم. بنابراین اگر به دنبال یک رژیم متعادل و کامل برای سگ خود می‌گردید، با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که غذای خشک سگ چیست؟ چه فوایدی دارد و چه مقدار از آن باید در رژیم غذایی قرار بگیرد.

غذای خشک سگ

غذای خشک سگ

غذای خشک سگ چیست؟

غذای خشک سگ حاوی منابع پروتئینی و یا مواد گوشتی پودر شده است که به صورت خمیر درآمده است. این خمیر یکدست پس از پخته شدن از سوراخ‌هایی با اشکال خاص می‌گذرد تا شکل بگیرد. این کیبل‌ها در فرایند خشک شدن قرار می‌گیرند و سپس با چربی‌ها، روغن‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی اسپری می‌شوند. این کیبل‌ها خیلی سریع بسته بندی می‌شوند تا در محیط بیرون، آلوده یا خراب نشوند.

توله سگ‌ها از سه ماهگی به بعد می‌توانند غذای خشک را در رژیم غذایی خود داشته باشند. اگر زودتر از سه ماهگی به آنها غذای خشک داده شود، ممکن است باعث ایجاد مشکل در سیستم گوارش و دفع سگ‌ها شود. اما اگر تا سن 5 الی 6 ماهگی نیز هیچ غذای خشکی به سگ داده نشود، آنها دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی می‌شوند. بنابراین استفاده از غذای خشک در رژیم غذایی سگ‌ها بسیار حیاتی است.

فواید غذای خشک سگ

در ادامه به معرفی فواید مصرف غذای خشک سگ می‌پردازیم.

سلامت دندان‌ها

غذای خشک سگ‌ها را وادار می‌کند که غذای خود را بجوند، که به جلوگیری از تجمع جرم و بیماری پریودنتال ثانویه کمک می‌کند.

راحتی

در مقایسه با غذاهای خانگی و یا مرطوب، سرو این غذا بسیار راحت است. زیرا غذای خشک اگر در تمام طول روز هم در محیط بیرون قرار بگیرد، فاسد نمی‌شود.

مقرون به صرفه

بسته به برند غذا، خرید و نگهداری طولانی مدت غذاهای خشک هزینه کم‌تری دارد. بنابراین اگر به دنبال غذای غنی و مقرون به صرفه می‌گردید می‌توانید غذای خشک را در رژیم غذایی سگ خود قرار دهید.

غنی سازی غذا

ادغام غذای خشک در رژیم غذایی سگ خانگی باعث افزایش کیفیت زندگی و تغذیه سگ می‌شود، زیرا این غذاها غنی شده با انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند. البته نباید در مقدار غذای خشک سگ زیاده روی کرد.

تعیین میزان غذای خشک سگ

تعیین میزان غذای خشک سگ

طریقه مصرف غذای خشک سگ

گاهی افراد سوال می‌پرسند که غذای خشک سگ را چگونه بدهیم. نحوه مصرف غذای خشک سگ باید طوری باشد که سطح آب بدن سگ در حد متعادل باقی بماند. غذاهای خشک بافت سفتی دارند و اگر در رژیم غذایی سگ به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرند، باعث کاهش آب بدن سگ‌ها می‌شوند. به همین دلیل طریقه مصرف غذای خشک سگ باید با آب کافی همراه باشد.

غذای خشک سگ را چگونه بدهیم؟ حیوانات معمولا باید‌ترکیبی از غذای خشک و مرطوب را در رژیم غذایی خود داشته باشند. برای سگ‌هایی که معمولا دو وعده در روز غذا می‌خورند، بهتر است یک وعده غذای مرطوب و یک وعده غذای خشک برای آنها در نظر گرفته شود. همچنین قراردادن آب در کنار غذای خشک می‌تواند از بروز مشکلات گوارشی سگ‌ها جلوگیری کند. البته‌ترکیب و میزان غذای خشک و مرطوب سگ باید توسط دامپزشک مشخص شود.

مقدار غذای خشک سگ

سبک زندگی یک سگ می‌تواند تاثیر بسزایی در تعیین مقدار غذای خشک سگ داشته باشد. دامپزشک سگ شما با توجه به این عوامل، میزان دقیق غذای خشک را مشخص می‌کند. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت.

وزن

حفظ وضعیت بدن برای سلامتی سگ بسیار حائز اهمیت است. اگر وزن سگ شما در حالت ایده آل نیست، بهتر است تغییراتی در رژیم غذایی او ایجاد کنید. میزان غذایی را برای سگ خود در نظر بگیرید که وزن و وضعیت او را ثابت نگه دارد.

میزان فعالیت

توصیه‌های تغذیه روی بسته بندی غذاهای خشک برای سگی با میزان فعالیت طبیعی مناسب است. اما اگر سگ شما فعالیت بیشتری انجام می‌دهد، ممکن است برای تامین انرژی خود به کالری بیشتری نیاز داشته باشد.

سن

با رشد سگ شما، نیازهای تغذیه ای او نیز تغییر می‌کند. اگر سگ شما زیر یک سال دارد، برای رشد به غذای مخصوص توله سگ نیاز دارد. همچنین، سگ‌ها در دوره میانسالی خود نیز نیازهای ویژه ای دارند که باید بر اساس آن نیازها، میزان غذای خشک آنها تعیین شود.

اهمیت مقدار غذای خشک برای سگ

اهمیت مقدار غذای خشک برای سگ

مقدار غذای خشک سگ چه اهمیتی دارد؟

انتخاب یک رژیم غذایی صحیح می‌تواند به حفظ سلامت سگ کمک کند. تغذیه بیش از حد سگ می‌تواند باعث افزایش وزن او شود و مشکلات مفصلی و گوارشی به همراه داشته باشد. ثابت نگه داشتن وزن سگ متناسب با سن او می‌تواند به سطح فعالیت او نیز کمک کند. بنابراین اگر به سلامت سگ خود اهمیت می‌دهید، مقدار مناسبی از غذای خشک و مرطوب را در رژیم غذایی او در نظر بگیرید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین کسی باشید امتیاز میده!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟